Śląsk czeka na piechurów

Turystyka piesza na terenie Dolnego Śląska ma przed sobą wspaniałe perspektywy. Rosnąca liczba szlaków turystycznych sprawia, że piesze wycieczki po tej części kraju są coraz bardziej popularne. Gdzie warto się wybrać? Wiele ciekawych tras turystycznych prowadzi w rejonie Ślęży oraz po Ziemi Legnickiej. To opcja dla tych, którzy preferują mniej forsowne wędrówki.

Marsz Głównym Szlakiem Sudeckim może się z kolei okazać doskonałą propozycją dla tych, dla których Dolny Śląsk to przede wszystkim malownicze Sudety. Inna ciekawa trasa, w trakcie której można cieszyć się pięknymi widokami, i wspaniałymi zabytkami, jest Szlak Zamków Piastowskich.

A co z terenem Górnego Sląska? I tu na brak atrakcji nie można narzekać. Tu ciekawym celem wycieczki może się okazać Szlak Architektury Drewnianej, kusi też Szlak Husarii Polskiej, Szlak Powstań Śląskich oraz Szlak Tysiąclecia. Wszystkie te trasy turystyczne są poprowadzone w taki sposób, by turyści w trakcie wędrówki mogli podziwiać piękne widoki, a jednocześnie – poszerzać swą wiedzę na temat historii danego regionu.